V pátek startuje Rallye Šumava. Favoritem je plzeňský Václav Pech

Dva týdny po skončení Rallye Český Krumlov pokračuje seriál mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích třetím závodem, kterým bude Rallye Šumava Klatovy. Hlavním favoritem závodu je pak plzeňský jezdec Václav Pech. Úřadující domácí šampion bude na Klatovsku a Vimpersku útočit na čtvrté vítězství.

Nejstarší automobilová soutěž Rallye Šumava má letos na programu svůj 49. ročník. Posádka Václav Pech jun. a Petr Uhel zde dokázala zvítězit již třikrát což je řadí v historických tabulkách na druhé místo za legendárního Leo Pavlíka, který má na svém kontě vítězství čtyři. „Naším cílem je letos obhajoba loňského mistrovského titulu, to znamená, že se v každém závodě musíme snažit zvítězit, ale na vyrovnávání rekordů moc nekoukáme. Více se soustředíme na těžký charakter rychlostních zkoušek, které Šumava má a to především v „horské“ sobotní etapě na Vimpersku,“ říká favorit Václav Pech.

Rallye Šumava má dvě etapy, kdy páteční kolem Klatov začíná tradičním Činovským okruhem, který je proslavený diváckou kulisou. „Pamatuji si na rok 1999, kdy jsem chtěl udělat atraktivní průjezd pro diváky na tzv. ,,špici“ Činova a povedlo se mi spadnout do příkopu. Autu nic nebylo, ale muselo nám pomáhat snad 20 fanoušků zpátky na silnici. Do teď máme z této akce nejvíce fotek, jak stovky přihlížejících diváků vše důkladně dokumentovali,“ vypráví plzeňský jezdec.

Kromě důkladné kontroly a repase Miníka po náročné Rallye Č. Krumlov, trénují mechanici EuroOil-invelt teamu také rychlou změnu nastavení podvozku, která musí proběhnout mezi etapami. „Páteční rychlostky na Klatovsku jsou rychlejší na kvalitním asfaltu, ale sobotní Vimperské jsou technické, rozskákané a se zbytky zimního posypu. Musíme tomuto povrchu přizpůsobit tvrdost a výšku podvozku a zároveň svornost diferenciálů. Mechanici na to budou mít, včetně kontroly celého auta po etapě a přenastavení podvozku jen 45 minut,“ popisuje přípravy Václav Pech, který poveze na svém MINI startovní číslo jedna.

Rallye Šumava startuje v pátek na Klatovském náměstí v 17:45. Vítězná posádka bude známa po absolvování tratě dlouhé 398 km v sobotu v 19:05.