V Nezvěsticích přepadli poštu. Lupič utekl i s penězi

ilustrační foto / plzen.cz

Dnes pár minut po 14. hodině odpoledne došlo k přepadení pošty v Nezvěsticích. Neznámý pachatel utekl i s penězi neznámo kam.

„Pachatel vstoupil do pobočky České pošty v obci Nezvěstice a u přepážky od zaměstnankyně pod pohrůžkou zbraně požadoval vydání finanční hotovosti. Žena z obavy o své zdraví a život pachateli vyhověla a vydala mu hotovost. Neznámý pachatel z místa činu utekl neznámo kam,“ informovala policejní mluvčí Hana Kroftová.

Pachatelem měl být muž, věk 30 – 35 let, vysoký zhruba 180 cm, štíhlé postavy, bílé pleti, hovořil plynně česky bez jakékoliv vady. Oblečen byl do černé mikiny s kapucí, kterou měl na hlavě a kalhot tmavé barvy.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří se v předmětné době pohybovali v blízkosti pobočky České pošty v obci Nezvěstice a všimli si podezřelého chování jakékoli osoby, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158. „Také touto cestou žádáme řidiče, kteří v rozmezí mezi 13.00 – 15.00 hodinou projížděli po hlavní komunikaci či v okolí místa pobočky České pošty v Nezvěsticích a ve vozidle mají vozidlovou kameru, zda by mohli poskytnout záznamy policistům a přispět tak k objasnění případu,“ dodala Kroftová. Případem se nadále zabývají plzeňští kriminalisté. Za trestný čin loupeže hrozí pachateli trest odnětí svobody od 2 do 10 let.