V nemocnici jako na hotelu. V Plzni na chirurgii otevřeli první prémiové pokoje

foto: M. Osvaldová

Žádná jiná Fakultní nemocnice, žádné jiné zdravotnické zařízení v kraji. Fakultní nemocnice v Plzni jako první otevřela oddělení Chirurgie Premium, které nabídne pacientům podobný komfort jako hotel. V nemocnici tak mohou pobýt s kýmkoli 24 hodin denně.

Soukromí, komfort a možnost společné hospitalizace s osobou blízkou. To jsou hlavní výhody nově zrekonstruovaného oddělení, které nyní nese název Chirurgie Premium. Devět pokojů se nachází v chirurgickém pavilonu v bývalé Vojenské nemocnici. „Posouváme se dál, na západ, jsme moderní oddělení, které je součástí kvalitní nemocnice evropského typu. Nové oddělení naším klientům zajistí nerušené soukromí s možným 24 hodinovým doprovodem. Tyto jednolůžkové pokoje si budou moci objednat pacienti akutních  i plánovaných zákroků. Součástí pobytu bude i nástup na plánovaný zákrok v den operace, včetně neprodleného soupisu zdravotnické dokumentace a ošetření. Pacient bude hradit pouze pobyt na tomto oddělení, veškerá zdravotní péče a strava jsou samozřejmě hrazeny ze zdravotního pojištění,“ prohlásil primář oddělení Václav Karnos.

foto: M. Osvaldová

Cena za den hospitalizace se pohybuje v rozmezí 1500 – 1800 korun a je závislá od velikosti pokoje. Oddělení Premium nabízí návštěvníkům nově zrekonstruované komfortní prostředí, pokoje jsou vybavené  kuchyňským koutem, televizí, lednicí, připojením na wifi a nadstavbou je lůžko pro doprovod, který může být přítomen dle přání pacienta.

Podle ředitele FN Plzeň Václava Šimánka reaguje nemocnice na poptávku pacientů. „Mnozí při krátkodobé hospitalizaci požadují přítomnost člena rodiny, někteří chtějí v nemocnici i pracovat a požadují zvýšené soukromí. Jsme přesvědčeni, že o tento typ ubytování  bude ze strany veřejnosti zájem, žádné zdravotnické zařízení v našem regionu a jeho okolí tento komfort nenabízí,“ upřesnil Šimánek.

Nemocnice na zprovoznění oddělení CHIRO Premium vynaložila 17,5 milionu korun.