V některých nemocnicích kraje platí zákaz návštěv

ilustrační foto

Z důvodu vysokého počtu respiračně nemocných platí v některých nemocnicích Plzeňského kraje zákaz návštěv na lůžkových odděleních. Aktualizovaný seznam omezení najdete níže. Příbuzné a blízké hospitalizovaných pacientů proto vedení nemocnic žádá o pochopení a trpělivost. Omezením návštěv chrání zejména samotné hospitalizované pacienty, kteří jsou náchylnější k nemocem a návštěvy by je v tomto období mohly oslabit a zkomplikovat jejich léčbu.

Klatovská nemocnice

Zákazy návštěv

  • Rokycanská nemocnice – od 28. února do odvolání
  • Klatovská nemocnice – od 14. února do odvolání
  • Nemocnice následné péče Horažďovice  – od 12. února do odvolání
  • Nemocnice následné péče Svatá Anna – od 12. února do odvolání

O odvolání zákazů budou nemocnice ihned poté informovat na webu, na facebooku, případně v regionálním tisku nebo v rozhlasu.

V nemocnicích akutní péče v Domažlicích a Stodu jsou zatím možné návštěvy ve standardním režimu, nicméně i  tam je důležitá ohleduplnost, aby za hospitalizovanými nechodili lidé s příznaky virových onemocnění.

„Žádáme, aby lidé s příznaky virózy či chřipky svou návštěvu raději odložili. Návštěvníky pak žádáme, aby dodržovali základní hygienické návyky a byli ohleduplní zejména v případě pacientů na lůžkách intenzivní péče a pacientů na oddělení následné péče a obecně starších pacientů,“ říká mluvčí nemocnic Jiří Kokoška. A upozorňuje, že na některých odděleních mohou být návštěvníci i vyzváni, aby si přes ústa dali papírovou roušku nebo aby si zakrývali ústa a nos papírovým kapesníkem.

10+1 rada, jak se vyhnout chřipce.