V Luxoru bude mít autogramiádu populární spisovatelka. Můžete vyhrát její bestseller

Besedu o knihách, čtení, příbězích a vracení se do minulosti s jednou z nejoblíbenějších současných českých spisovatelek uvede ve středu 22. května v 17 hodin knihkupectví Luxor v Plaze v Plzni.

Tři z Vás mohou vyhrát knihu Tiché roky, stačí odpovědět na jednoduché otázky:
1) Z jakého města pochází Alena Mornštajnová?
2) Jaký zákusek hraje významnou roli v předchozí knize Aleny Mornštajnové – románu HANA?
3) Jak se jmenovala první kniha Aleny Mornštajnové?

Odpovědi posílejte na email soutez@plzen.cz s předmětem Tiché roky do pondělí 20.5. do 14:00 hodin. Nezapomeňte uvést jméno a kontaktní údaje. Tři vylosovaní výherci si budou moci knihu vyzvednout v knihkupectví Luxor od 22.5. a na besedě s paní Mornštajnovou si jí mohou nechat podepsat.

Kniha Hana od Aleny Mornštajnové způsobila v loňském roce bezmála senzaci. Letos koncem dubna vyšla dlouho očekávaná novinka s krásnou obálkou – Tiché roky.  Co všechno nevíme o svých nejbližších? Bohdana je uzavřená dívka žijící jen s mrzoutským otcem a dobrosrdečnou, leč poddajnou Bělou. Trápí ji napětí v domě a tajemství, které jí nepřestává vrtat hlavou: Proč ji těžce nemocná babička při poslední návštěvě v léčebně oslovila „Blanko“? Vedle toho se odvíjí příběh Svatopluka Žáka, oddaného komunisty, který celý svůj život zasvětil budování socialismu, lásce ke své ženě a dceři, jejíž budoucnost měla být stejně zářivá jako hvězda na rudém praporu. Ale jak se říká: Chcete-li Boha rozesmát, povězte mu o svých plánech. A tak se v jednom okamžiku oba příběhy slijí do jednoho a ukáže se, že nic není takové, jak se doposud zdálo, a už vůbec ne takové, jaké by to být mělo. Nový román Aleny Mornštajnové je jiný než ty předchozí. Nejedná se o velké historické téma, nýbrž o intimní rodinné drama, kde hlavní roli nehrají velké dějiny, ale náhody a lidské charaktery. Stejně jako u románu Hana však jde o silný, strhujícím způsobem vyprávěný příběh, který si čtenáře podmaní od první do poslední stránky.