V Liberci to bude mít každý těžké, cenil si výhry na horké půdě plzeňský trenér Vrba

foto: FCVP

Druhý zápas, druhá výhra. Plzeňští fotbalisté vstoupili do nového ročníku Fortuna:Ligy nejlépe, jak mohli. Po domácí výhře nad Olomoucí 3:1 zvítězili svěřenci kouče Vrby i v Liberce, tentokrát 2:1. „V Liberci to bude mít každý těžký a uhrát tady tři body je velice dobrý výsledek,“ byl po zápase spokojený trenér Pavel Vrba.

foto: FCVP

„Podle mého názoru Liberec odehrál velice dobré utkání, byl silný v osobních soubojích a hrál velice vysoko. V některých fázích utkání se nám to dařilo překonávat, někdy jsme s tím měli problém,“ hodnotil utkání trenér Plzně.

Viktoriáni tak díky druhé výhře vstoupili do sezony velmi dobře. „Samozřejmě je to ideální, protože se nám vstup vydařil, ale hodnoťme ho až po pěti šesti kolech, kdy doopravdy uvidíme, jak na tom jsme, protože liga se teprve rozjíždí,“ měl jasno Vrba.

„Ale určitě je to pro nás před úterým dobře, protože nás čeká určitě nejtěžší soupeř na začátku této sezony. Víme, že pokud uspějeme, tak je to obrovský úspěch pro plzeňský fotbal,“ nastínil plzeňský kouč důležitost 2. předkola Ligy mistrů, které se vykopne v úterý od 19 hodin.

Jak je před utkáním v týdnu zatím spokojen s tím, jak se jeho svěřenci jeví? „Jsou pasáže utkání, kdy jsem spokojen a jsou i takové, kdy to trošku vrže. Když to budu hodnotit celkově ty dvě utkání, tak to zvládáme. Ale jsou situace v závěru utkání, kdy máme brejkové situace a nedokážeme zápas rozhodnout, takže to mě mrzí,“ uzavřel Vrba.