Letošní Letní barokní festival nabídne hudbu, divadlo, dobovou zábavu, chutě i vůně

Netradiční zážitky pro rodiny s dětmi, zájemce o barokní kulturu a pro domácí i zahraniční návštěvníky na zajímavých místech Plzeňského kraje v barokních kulisách slibuje Letní barokní festival, který začíná 15. června a až do konce prázdnin nabídne program na třech desítkách míst západočeského regionu. Návštěvníky budou lákat na vážnou hudbu, divadlo a průvody, tanec, tradiční gastronomii, ukázky barokních vůní a dobové módy, nebo iluminace památek.

Kromě řady menších akcí jsou pro diváky připraveny čtyři komponované barokní slavnosti slibující speciálními prohlídky památek, barokní hudbu i oblíbený barokní ohňostroj, a to ve františkánském klášteře spravovaném Muzeem Českého lesa v Tachově (15. 7.), na zámku v Hrádku u Sušice (22. 7.), Zelená hora (20. 8.) a v Manětíně (26. 8.). Všechny další prázdninové víkendy zaplní programem řada regionálních partnerů z oblastí kolem Chudenic, Klatov, Mariánské Týnice, Stříbra, Sušice, Spáleného Poříčí a dalších míst.

„Jsme rádi, že můžeme přispět vynikajícím hudebním programem k otevření stálé expozice Jana Blažeje Santiniho v Mariánské Týnici a zároveň zahájit Letní barokní festival. Hobojista Vilém Veverka přiváží špičkový a přitom veselý barokní program složený ze skladeb Vivaldiho, Bacha a Albioniho, který nedávno vydal na CD,“ říká Jiří Sulženko z Plzně 2015 k zahajovacímu koncertu celého festivalu.

Letní barokní festival navazuje na úspěšné festivaly 3 týdny baroka, 6 týdnů baroka a 9 týdnů baroka, které v předchozích třech letech jako součást Evropského hlavního města kultury 2015 představily obyvatelům a návštěvníkům Plzeňského kraje barokní památky v nezvyklých podobách. Novinkou letošního festivalu je pravidelná autobusová doprava na všechny barokní slavnosti, která bude vyjíždět z plzeňského náměstí Republiky. Jízdenky spolu se vstupenkami je již nyní možné zakoupit na portálech GoOut.cz a Plzeňská vstupenka, osobně v informačním centru města či v DEPO2015. Ceny vstupného se pohybují od 100 do 270 korun, v prodejích jsou i zvýhodněné balíčky zahrnující vstupné, jízdné i uzavřené prohlídky vybraných památek a další benefity za 300 nebo 350 korun.

Letní barokní festival připravuje přes 20 regionálních pořadatelů a koordinuje Plzeň 2015, zapsaný ústav. Festival se koná za podpory Plzeňského kraje v rámci projektu Západočeské baroko.

Více informací najdete na www.zapadoceskebaroko.cz a na www.baroko2016.cz