V Koperníkově ulici došlo k úniku plynu. Dvě studentky skončily v nemocnici

ilustrační/foto: ZZS PK

Aktualizováno 13:50 V Koperníkově ulici v Plzni došlo k překopnutí plynového vedení. Část ulice musela byla až do 13. hodiny uzavřena. Dvě studentky místní školy byly transportovány do nemocnice.

Podle policejní mluvčí Veroniky Hokrové byla Koperníkova ulice uzavřena obousměrně od křižovatky s ulicí Hálkova po Nerudovu. „Plynárny provizorně zaškrtily vedení a převzaly si místo události,“ potvrdil mluvčí hasičů Petr Poncar. Ulice nakonec byla uzavřena zhruba do 13. hodiny.

Ačkoli nejprve nenasvědčovalo nic tomu, že do Koperníkovy ulice bude muset vyjíždět i záchranná služba, nakonec kolem půl 1 záchranáři na místě zasahovali. Studentky místní obchodní školy se nadýchaly zplodin. “ Dvě žačky převezeny na ambulanci Dětské kliniky na Lochotíně. Ani jedna nebyla ohrožena na životě. Jednalo se o slabost a nevolnost,“ doplnil mluvčí záchranky Martin Brejcha.

Komplikace tak hlásily také dopravní podniky. Trolejbusové linky musely být odkloněny. Kolem poledne se vrátil provoz MHD do normálních kolejí.