V Klatovech srazilo auto mladou chodkyni. Řidič od nehody ujel

ilustrační foto / plzen.cz

Klatovští dopravní policisté se obracejí na veřejnost a hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo v ulici U Zastávky v obci Klatovy dne 26. září 2018 v 05:54 hodin. Neznámý řidič tam srazil šestnáctiletou dívku.

Podle policejní mluvčí Dagmar Brožové dívka přecházela komunikaci v ulici U Zastávky, a to ve směru od železničního viaduktu směrem k prodejně Linako. „V tu dobu odbočoval vlevo ze silnice I. třídy č. 27 z ulice 5. května do ulice U Zastávky neznámý řidič s nezjištěným vozidlem. V době, kdy již šestnáctiletá chodkyně byla v polovině vozovky a vozidlo odbočovalo, došlo ke střetu, po kterém upadla na zem. Vozidlo po střetu zastavilo, ale ihned odjelo pryč. Řidič na místě dopravní nehody nesetrval a ani ji neoznámil,“ uvedla Brožová. Při střetu chodkyně utrpěla lehké zranění a otcem byla dopravena do nemocnice k ošetření.

Při šetření této dopravní nehody se policisté obracejí na případné svědky výše popsané události nebo na samotného řidiče výše uvedeného vozidla. Mohou se přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Klatovech, nebo zatelefonovat na číslo 974 334 250, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.