V Domažlicích chystají červený koberec. Je tady Beauty Cup 2018

foto: soudom.cz

Beauty Cup Domažlice 2018 – soutěž studentů a studentek z České republiky i ze Slovenska v oborech kadeřník, kosmetička a vizážista proběhne v úterý 6. března v MKS Domažlice.

SOU Domažlice je již několik let pořadatelem této kadeřnické a kosmetické soutěže, která se až do loňského roku jmenovala Zlaté zrcadlo. V letošním ročníku došlo k přejmenování soutěže na Beauty Cup. S organizací škole odborně pomáhá kadeřnická asociace FISY, která spolupracuje se školou i ve vzdělávání žáků a pedagogů.

Tématem letošního ročníku prestižní soutěže je Hollywood 21. století. Přijďte se podívat, jak se soutěžící se zadáním vypořádají. Můžete načerpat inspiraci v líčení i účesech a ocenit kreativitu studentů. „Soutěže se zúčastní sedm škol. Z Plzně, Litoměřic, Bohumína, Dvora Králové, Sušice, samozřejmě Domažlic a také přijedou soutěžící z Bratislavy, kteří je zdí pravidelně. Soutěžit bude asi 30 studentů,“ říká ředitelka Středního odborného učiliště v Domažlicích a Stodě Zdeňka Buršíková.

Pětičlennou odbornou porotu tvoří renomovaní stylisté Jakub Syllte, Pavel Filandr, Štěpánka Skalická, Irena Holmanová a Dagmar Svobodová. Hodnotit budou výkony ve čtyřech kategoriích: dámský společenský účes, dámský a pánský střih a make-up. Za domácí se na soutěž intenzivně připravuje Hana Fořtová, která bude soutěžit v kategorii dámský společenský účes s modelkou Annou Stehlíkovou. V kategorii make-up bude soutěžit Jaroslav Vlček. Všichni jsou ze 3. ročníku.

„Veřejnost je srdečně zvána, vstup je zdarma a soutěž začíná v 9:30, vyhlášení výsledků pak proběhne od 14:15,“ doplňuje ředitelka školy.