V Depo2015 se uskuteční česko-německý tábor

Foto: plzen.eu

Jeden z mnoha plzeňských příměstských táborů bude mít ve druhém prázdninovém měsíci zázemí v bývalém depu dopravních podniků, v nově vytvořeném kreativním prostoru DEPO2015. Výtvarný a řemeslný tábor s němčinou pro děti ve věku od osmi do dvanácti let pořádá společnost Plzeň 2015.

„Tábor je určen pro české i německé děti, mohou se při něm potkat jak úplní začátečníci, tak i pokročilí v německé konverzaci,“ sdělila Jana Brühl, koordinátorka česko-bavorské spolupráce. Příměstský tábor využije všeho, co prostor nabízí. „V otevřené dílně si budou moci děti vyzkoušet různá řemesla, v komunitní zahradě zase zahradničení. Podniknou cestu do minulosti, naučí se využívat nepotřebný materiál k výrobě nových věcí a také se dozví, co je design vzhledem k výstavám, které jsou v areálu instalovány,“ vysvětlila Jana Brühl a upozornila na další aktivity spojené s blízkostí řeky Radbuzy a paloučku u nedaleké plovárny.

Česko-německý tábor se uskuteční ve dvou termínech, a to od 10. do 14. a od 24. do 28. srpna. Vzhledem k již naplněné kapacitě druhého z nich je možné přihlášky podávat pouze na první týden. Příspěvek 600 korun pokrývá stravu a kvalifikovaný dozor, lektoři, jazyková animace a potřebné materiály jsou hrazeny z přeshraničního programu České republiky a Svobodného státu Bavorsko.