V DEPO2015 je otevřena dobře vybavená, volně přístupná dílna

ilustrační foto

Makerspace, neboli otevřená dílna je variabilní prostor vybaven základním ručním nářadím (šroubováky, kladiva, kleště, pilky, klíče apod.) ale i elektrickým nářadím (vrtačky, brusky, aku-šroubováky, hoblíky, pily, kompresor apod.). Smyslem je vytvořit prostředí pro kutily, zručné zapálence profesionály, ale i lajky, které je plněno i pravidelným programem pro všechny věkové kategorie.

Během prázdnin je dílna užívání zdarma. Od září si pro využití bude možné dílnu pronajímat během pracovní doby v rámci odstupňovaných tarifů. Pravidelně, na určitý čas měsíčně/týdně. Pro volnočasové užití pak – v rámci kurzů (práce se dřevem, šití, 3D tisk, kutilství, DIY apod.) nebo za sníženou cenu po pracovní době  – v rámci členství. Krom klasické dílenské práce je dílna vybavena i 3D tiskárnam,i (Ultimaker 2 EXTENDED, Průša i3 Plus) dále CNC frézou a řezacími plotry, šicími stroji (vektorové vyšívání, entlování apod.). V budoucnu snad i laserovou řezečkou pro možnosti experimentů a prototypování produktů. Makerspace je otevřen zatím v nepravidelných intervalech. Recyklační dílny však běží denně od 13:00 do 15:00 až do konce srpna více zde: http://bit.ly/recyklodilny

Pro více informací, či při zájmu přijít a dílnu si vyukoušet nás prosím kontaktujte: Jan Honomichl /mistr makerspace – provoz dílny, stroje, letní workshopy/ honomichljan@plzen2015.cz 731 184 134, Ondřej Kašpárek /spolupráce, pronájmy, 3D tisk/ kasparek@plzen2015.cz 737 826 109.