V čele představenstva Plzeňských městských dopravních podniků je Roman Zarzycký

Roman Zarzycký

Předsedou představenstva Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) se stal na středečním zasedání představenstva společnosti první náměstek primátora Roman Zarzycký (ANO). Funkci vykonává jako uvolněný člen Rady města Plzně bez nároku na odměnu. Naváže tak na své zkušenosti z dozorčích rad v dceřinných společnostech ČD, ve kterých v minulosti působil. Generálním ředitelem dopravního podniku zůstává Michal Kraus. Dopravní podniky jsou ve stoprocentním vlastnictví města.

V současné době působí Roman Zarzycký jako 1.náměstek primátora města Plzně, do jeho kompetencí patří správa a řízení záležitostí spojených s majetkovou účastí města Plzně v obchodních korporacích a zabezpečení řádného výkonu práv města Plzně coby akcionáře či společníka všech obchodních společností. Tedy takových společností, jako jsou Plzeňská teplárenská, VODÁRNA PLZEŇ, Plzeňské městské dopravní podniky, POVED, Obytná zóna Sylván, Vědeckotechnický park Plzeň, MĚŠŤANSKÁ BESEDA PLZEŇ, BIC a Čistá Plzeň.

Roman Zarzycký od roku 2014 do 2018 působil na plzeňské radnici jako předseda Kontrolního výboru. Před vstupem do politiky získal zkušenosti v různých manažerských pozicích. Několik let působil jako ředitel plzeňského hokejového klubu a v minulosti řídil v regionech mediální zastoupení sítě rozhlasových stanic Evropa 2, Frekvence 1 a rádia Impuls. Vystudoval univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, obor marketingové a sociální komunikace. Je mu 41 let a má tři děti.