V Borské ulici v Plzni hoří ubytovna, 11 osob skončilo v nemocnici

foto: HZS PK

Průběžně aktualizujeme: Všechny záchranné složky zasahují od 8. hodiny ranní u požáru ubytovny v Plzni na Karlově. Jak uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar, byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Jedenáct zraněných transportovali záchranáři do nemocnice.

Podle mluvčího záchranné služby Martina Brejchy vyjely k požáru výjezdové skupiny RV a RZP a aktivovány byly okamžitě speciály na řešení mimořádných událostí. „Z přízemí objektu jsme vynesli několik tlakových lahví. Na místo byl přistaven evakuační autobus,“ dodal mluvčí hasičů Poncar. Záchranáři z místa transportovali 11 osob. Dalších několik desítek pak muselo být evakuováno.

„Postižení utrpěli zranění dolních končetin, pánve a někteří se nadýchali zplodin. Spektrum zranění je opravdu široké,“ upřesnil mluvčí záchranářů Martin Brejcha. Na místě bylo zatím ošetřeno 12 osob. 11 bylo převezeno do zdravotnického zařízení. Jeden hasič podepsal reverz a do nemocnice transportován nebyl. U dvou osob se jednalo o stav ohrožující na životě. „Na místě události zůstáváme pro případ potřeby pro zasahující složky IZS. Děkujeme hasičům a policii za skvělou spolupráci,“ řekl tiskový mluvčí záchranky.

Ubytovna o velikosti 100×13 metrů měla kapacitu přibližně 130 osob. „Policisté na místě zjišťují totožnost a počet evakuovaných. Stále odkláníme dopravu,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová s tím, že je byl povolán také policejní vrtulník s termovizí.

foto: HZS PK

Na místě jsou kromě složek integrovaného záchranného systému, stejně tak zástupci města, konkrétně Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně, dostavil se i primátor Martin Zrzavecký. „Lidi, kteří jsou v pořádku, nezranění a museli opustit ubytovnu, převezeme do našeho zařízení na Roudné, poskytneme jim tam náhradní ubytování,“ řekl z místa primátor Martin Zrzavecký. Pomoci řešit situaci na místě je připravena i městská Správa informačních technologií, která disponuje drony s termokamerou. „Vítr nyní fouká rychlostí osm kilometrů za hodinu západním směrem, zápach a dým se budou pravděpodobně rozšiřovat na Jižní předměstí a zřejmě i Východní předměstí, možná i nad vnitřní město,“ uvedl Jiří Jakoubek z magistrátního odboru bezpečnosti.