V areálu Škody Plzeň hořelo, hrozil i výbuch

foto: HZS PK

Osm hasičských jednotek zasahovalo včera odpoledne v areálu Škoda Plzeň u požáru ve střešní konstrukci jedné z místních firem. Kvůli vrstvě prachu hrozil reálně také výbuch. K němu naštěstí ale nedošlo.

foto: HZS PK

„V době našeho příjezdu se na místě nacházeli pracovníci firmy, kteří hasičům ukázali ohnisko požáru. To se nacházelo ve výšce zhruba 15 metrů, na spojnici střech dvou hal. Prohořívala tam boční stěna objektu a bylo vidět začínající požár střechy,“ popsal mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že bylo rozhodnuto o vypnutí energií, plynu a elektrického proudu a hasiči byli upozorněni na dvě žíhací pece, v nichž probíhalo hoření. !Ohniska se nacházela ve vrstvě prachu, který žhnul. Tím, jak odpadával z ocelových nosníků, zakládal další nová ohniska,“ podotkl Poncar.

foto: HZS PK

Byla proto povolána také jednotka z Košutky a na místo vyrazila i jednotka z II.st. požárního poplachu jako záloha, pro případ nenadálého rozšíření požáru na střechu s dřevěným podbitím nebo výbuchu prachu. „Vzhledem k tomu, že se nedalo ke konstrukci haly dostat, bylo nutné žhnoucí prach srážet vodním proudem a dohašovat na zemi haly. Existovalo tedy reálné riziko výbuchu prachu. K tomu naštěstí nedošlo a po prolití hlavních ohnisek byly dobrovolné jednotky odeslány zpět na základny,“ doplnil Poncar.

Způsobená škoda činí 500 tisíc korun. Co za požárem stojí, je v šetření.