Už vám nebudou pít krev! Šest nejúčinnějších přírodních repelentů proti komárům je tady !

Zapomeňte na repelenty z obchodů. Jsou plné chemikálií, které mají nepříznivý vliv na vaše zdraví i životní prostředí. Je tu jiné řešení!

1. Voňavý odpuzovač
Rozkrojte jednu nebo dvě limetky a zapíchněte do nich hřebíčky. Položte je v místnosti na misku nebo talířek a komáři se vám obloukem vyhnou. Funguje to!

plzen_cz_citronella2. Zasaďte si trávu
Samozřejmě, nemáme na mysli ledajakou. Kupte si Citronellu, která je známá všem příznivcům asijské kuchyně. Zbaví vás krvelačných komárů, skvěle provoní byt a dokáže uzdravit podrážděný žaludek či zbavit hrdlo bacilů.

3. Nejen proti upírům
Věděli jste, že skvělým přírodním repelentem proti komárům je i obyčejný česnek? Možná vás příliš neláká potírat si jím celé tělo, ale to dělat nemusíte. Stačí, když stroužky posekáte a umístěte na talířek do středu vašeho stolu. A grilovačka může začít!

4. Zasaďte si rostlinky
Aromatické rostliny dotěrnému hmyzu nevoní. Vyzkoušejte například kombinaci klasického muškátu, axamietnic, levandule a meduňky. Komárům se doslova „zatočí hlava“.

5. Udělejte radost kočkám
Kočičí tráva je skvělým prostředkem proti komárům. Vědci prokázali, že obsahuje aromatický olej, který je až desetkrát účinnější než chemicky vyrobené repelenty. A jako bonus navíc získáte lásku všech koček v okolí.

plzen_cz_sušené bylinky6. Vyrobte si repelent
Pokud máte doma kvalitní éterický olej, který používáte do aromalampy nebo do koupele, smíchejte ho s pleťovou vodou nebo pleťovým olejem v poměru 1:40 a aplikujte na tělo. Nejlepší jsou máta, meduňka, levandule, hřebíček nebo citronela.

7. Připravte komárům past
Tato past je levná a jednoduchá na výrobu. Opravdu však funguje. Navíc je zcela bez chemikálií, takže je bezpečná i do dětského pokoje.

Budete potřebovat:

1 šálek vody

1/4 šálku hnědého cukru

1 g sušených kvasnic

dvoulitrová plastová láhev

Jak na to:

1. Prořízněte láhev v polovině. Horní část láhve vložte do ustřižené spodní části hrdlem dolů.

2. Smíchejte hnědý cukr s horkou vodou. Nechte vychladnout a cukerný roztok nalijte do ustřižené láhve.

3. Přidejte droždí a nechte rozpustit.

4. Obě části láhve k sobě dobře upevněte černou lepicí páskou. Tou nakonec oviňte i celou past, aby byl obsah zatemněn.

5. Hotovou past umístěte do prostoru. Komáři doslova přitahuje!