Už potřetí. Plzeň Design Week nabídne přednášky, workshopy, diskuze i přehlídku

Kreativní zóna areálu DEPO2015 bude v týdnu od 12. do 18. listopadu patřit designu. Už třetí ročník festivalu Plzeň Design Week se představí několik předních plzeňských, ale i slovenských či německých designérů. Nabídne přednášky, pracovní workshopy, diskuze a hudební vystoupení. Hlavní prodejní přehlídka s téměř 60 vystavujícími se uskuteční od pátku do neděle.

Festival bude zahájen v pondělí 12. listopadu. Širokou veřejnost osloví například Copy General s povídáním o přípravě podkladů pro tisk tak, aby fotky z dovolené byly vždy v té nejlepší kvalitě. Hana Čejchanová z UMPRUM bude přednášet  o tom, jak ušetřit čas díky efektivní komunikaci a Petr Šlejmar z Nových proměn bydlení navrhne účastníkům svého workshopu vysněnou rekonstrukci interiéru.

Studenti designu a lidi, kteří se o obor aktivně zajímají, budou moci živě potkat některé z hvězd. „Diskutovat a přednášet přijede například autor vizuálů MFF Karlovy Vary Aleš Najbrt, předsedkyně Fashion Council Olo Křížová, autor židle č. 002 od TONu Jaroslav Juřica nebo známý produktový a průmyslový designér Ivan Dlabač z UMPRUM,“ potvrdil dramaturg celé akce Ondřej Kašpárek. Zájemce o design letos potěší především tzv. mikroprohlídky.

K programu neodmyslitelně patří také hudba. Ve spolupráci s Aliance Française pozvali organizátoři elektronické audiovizuální duo L’Age d’Or, páteční večer pak bude patřit české kapele BT‘n‘J.

Téměř 60 značek pak představí své produkty na víkendové prodejní přehlídce. U stánků v Autobusové hale DEPO2015 najdou návštěvníci autorské oblečení, šperky, porcelán, hračky, svítidla i kosmetiku nejen plzeňských tvůrců. „Přehlídka startuje v pátek v 16 hodin a potrvá do nedělních 17 hodin. Prezentovat se budou stálice, jako jsou plzeňské značky Bekwood nebo Stehlík Design a tradičně také ateliéry FDULS. Mezi nováčky přivítáme plzeňský projekt Kokolo, příbramskou papírenskou dílnu Vazárna nebo norimberskou šperkařku Insane Design,“ říká manažerka akce Alena Výborná.

Během víkendu bude zdarma otevřená recyklační dílna, kde se zabaví děti od 3 let. „Rodiče si tak mohou nerušeně užít přednášky a workshopy vystavovatelů i prodejní přehlídku,“ uzavírá Výborná. Páteční večer zpestří slavnostní zahájení prodejní přehlídky  s módní show plzeňské značky ŌM Touch nebo předávání Národní ceny za studentský design, které bude živě vysíláno v Kavárně.

Celotýdenní vstupné můžete zakoupit za 150 korun pro dospělé a 100 korun pro studenty, seniory a ZTP. Víkendové pak za 100, respektive 70 korun. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Otevírací doba prodejní přehlídky v DEPO2015:
pá   16.11._16:00 – 22:00 (slavnostní zahájení od 19:00)
so   17.11._10:00 – 22:00
ne   18.11._10:00 – 17:00