Útočníka z tachovské ubytovny obvinili policisté z těžkého ublížení na zdraví

ilustrační foto / Policie ČR

Z těžkého ublížení na zdraví obvinil policejní komisař z tachovské kriminálky devětatřicetiletého Rumuna. Ten v sobotu na jedné tachovské ubytovně vstoupil do pokoje svého krajana (33), kterého fyzicky napadl nožem a způsobil mu vážné poranění v oblasti dolní končetiny. Zraněnému cizinci poskytl na místě zasahující policista tachovského obvodního oddělení první pomoc při zastavení masivního krvácení a zachránil mu tak život.

„Při vzájemné potyčce obou mužů sebral starší z nich nůž, který tam ležel na stole. Poškozenému způsobil vážné poranění v oblasti dolní končetiny. Policisté, kteří vyjeli ihned na místo, zajistili útočníka a okamžitě přivolali záchrannou službu. Ještě před tím mu policista tachovského obvodního oddělení poskytl první pomoc, kdy za tlakového obvazu a škrtidla zastavil masivní tepenné krvácení,“ informovala mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Poraněného muže z místa letecky transportoval do nemocnice vrtulník záchranné služby. Policejní komisař podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, o které se bude rozhodovat ve středu. Agresorovi v případě, že bude uznán vinným, hrozí trest odnětí svobody na tři léta až deset let.