Únor v KD Šeříková ve znamení tajemna: Rocková opera Vymítač a XIII. století

skupina XIII. století

Na začátku února ucítíme v KD Šeříková závan tajemna. Nejdříve do Plzně přijede 1. února soubor RockOpera Praha, který představí svou novou rockovou operu Vymítač. O den později vystoupí gothic-rocková kapela XIII. století.

rocková opera Vymítač

Divadelně-hudební soubor RockOpera Praha poprvé ve své historii vyjíždí na turné po naší republice. Zavítá pouze do čtyř měst ČR a KD Šeříková v Plzni bude jejich první zastávkou. Odehrají zde kompletní představení Vymítače jako na divadle. Toto nejnovější dílo je jednou z hudebně nejtvrdších her, kterou má soubor v repertoáru, a zároveň jeho první hrou s hororovým námětem. Spojení metalu, vlivů Carla Orffa a hororového příběhu zaručuje, že se budeme krásně bát. Přidanou hodnotou je prostor pro diváky na stání jako při rockovém koncertě, nikoli na sezení jako v divadle.

Děj Vymítače je inspirován pověstí o kostele sv. Máří Magdalény ve Velharticích a přilehlém hřbitově. Zde prý jeden voják z pomsty přivolal zlé síly na dívku, která stále oplakávala svého zemřelého milého a jeho samotného odmítala. Jak nešťastné mladé ženě pomoci? Bude potřeba Vymítače! Hlavní roli ztvární Kamil Střihavka a Žántí, v dalších rolích se objeví Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest, Helena Kubelková a další. Vymítač nabídne i pozoruhodnou vizuální podívanou – velkou světelnou, akrobatickou a pohybovou show. Rocková opera je opět dílem autorské dvojice Milan Steigerwald-Pavla Forest.

Sotva stačí zmizet temné síly pod rukama Vymítače, už bude v KD Šeříková zase vládnout rock s příchutí tajemna a dávných časů. Na Hromnice zahraje v Plzni gothic rocková kapela XIII. století. Vznikla z punkové kapely HNF (Hrdinové nové fronty) a za téměř třicet let své existence vydala deset řadových alb. V jejím čele stojí Petr Štěpán, jenž má v hudbě široký záběr – kromě působení v kapele skládá např. scénickou hudbu.