Univerzita třetího věku spustí elektronické rezervace, nově se otevře v Dobřanech

foto: ZČU Plzeň

Univerzita třetího věku Západočeské univerzity v Plzni spustí příští týden elektronické rezervace pro nadcházející akademický rok 2018/2019. Zájemci o studium z řad seniorů a osob ve třetím stupni invalidního důchodu si budou moci od úterý 21. do neděle 26. srpna elektronicky zamlouvat místa v pobočce v Plzni a od 23. srpna také v Chebu. V Plzeňském i Karlovarském kraji ale univerzita otevře ještě dalších 12 poboček. Nejnověji bude vzdělávat v jihoplzeňských Dobřanech.

foto: ZČU

V uplynulém akademickém roce navštěvovalo Univerzitu třetího věku ZČU v celých západních Čechách 2241 posluchačů. Bylo to téměř o sto více než v roce 2016/2017. Protože o řadu oborů bývá velký zájem, připravuje se univerzita na zápisy už čtvrtým rokem právě systémem elektronických rezervací na adrese www.au3v.zcu.cz/rezervace. „Systém elektronických rezervací je spolehlivý a osvědčil se nám. Pokud se zájemce o studium hlásí na konkrétní obor, který už má plný stav, dozví se to okamžitě a může si vybrat jiný obor nebo se nechat zaregistrovat jako náhradník. Náhradníky pak oslovujeme, jakmile se místo uvolní,“ vysvětluje vedoucí Univerzity třetího věku ZČU Magdalena Edlová. Při rezervaci není třeba nic platit, kurzovné uchazeči uhradí až přímo při zápisech, které se budou konat od 3. do 6. září. Rezervovat si zatím lze jen místa na pobočkách v Plzni a Chebu, systém se ale má postupně rozšířit i na ty zbývající.

foto: ZČU

Univerzita třetího věku ZČU zahájí nový akademický rok ve čtrnácti západočeských městech. Kromě Plzně a Chebu ještě v Aši, Karlových Varech, Sokolově, Tachově, Spáleném Poříčí, Mariánských Lázních, Plasích, Klatovech, Stříbře, Zbirohu, v Rokycanech a poprvé také v Dobřanech, kde se usídlí na radnici. „Víme, že v Dobřanech zájem o studium bude. Jako první obor nabídneme Regionální historii a archeologii Dobřan a okolí,“ pokračuje Magdalena Edlová.

V Plzni si studenti budou moci vybrat celkem z 33 oborů, jako jsou například Vybrané kapitoly z malířství a sochařství, Egyptologie, Církevní dějiny, Historie Československa, Dějiny opery nebo Umělecké řemeslo/Užité umění. „Obory obměňujeme, neopakujeme je. Spíše se na ně snažíme navazovat, abychom mohli nabízet stále něco nového. Například v Historii Československa se tentokrát zaměříme na období třetí říše,“ dodává Magdalena Edlová s tím, že většina plzeňských poslucháren Univerzity třetího věku se nachází v centru města, jen některé obory najdou posluchači v kampusu ZČU na Borech.

Univerzita třetího věku ZČU je součástí systému celoživotního vzdělávání, které plzeňská univerzita nabízí, a je členem české Asociace univerzit třetího věku. Její historie sahá do roku 1992.