Ulevilo se mi moc, přiznal útočník Chorý poté, co se konečně trefil

foto: FCVP

V 17. kole FORTUNA:LIGY porazili viktoriáni na domácím hřišti Sigmu Olomouc 2:0 po brance Tomáše Chorého a vlastním gólu Sladkého.

„S vítězstvím jsem spokojený. Co se týká samotného zápasu, v prvním poločase byla naše hra zajímavá, dostávali jsme se do šancí a v přechodové fázi jsme byli rychlí. Ve druhém poločase nám z náročného programu trochu došly síly. Viděli jsme dvě rozdílné půle, například vstup do té druhé nám vůbec nevyšel,“ řekl po zápase trenér Plzně Pavel Vrba.

Na prvním ligovém gólu Tomáše Chorého v této sezoně měl lví podíl skvělým napadáním a asistencí Milan Petržela. „Stopeři si dávali balon mezi sebou. Podařilo se mi vypíchnout přihrávku, šel jsem ze strany sám, Choras si tam dobře naběhl a podařilo se mi ho trefit. Pak už to měl jednoduché,“ prohlásil plzeňský záložník.

Samotný střelec Chorý po zápase přiznal, že se mu hodně ulevilo. „Za první ligový gól v sezoně jsem samozřejmě rád a doufám, že na to v dalších zápasech navážu. Milan (Petržela) mě krásně našel,“ poděkoval svému spoluhráči. Pomohla mu prý také přítomnost jeho dcery na zápase. „V zápalu boje jsem si jí všiml, tak se mi hrálo ještě lépe. Mou prací je nahradit góly Michaela Krmenčíka. Snažím se odvádět i černou práci, hrát zády k bráně. Gól je třešnička na dortu, ale pro mě je nejdůležitější týmový výkon a být na vrcholu tabulky,“ uzavřel Chorý.