Přisvojil si kartu a vydal se k bankomatu. Poznáte tohoto muže?

foto: Policie ČR

Plzeňští policisté pátrají po muži, který z nalezené peněženky ukradl platební kartu a zamířil s ní k bankomatu. Neoprávněně pak vybral více než 18 tisíc.

„Dosud neznámý pachatel si dne 23. listopadu 2018 v době od 23:00 do 23:59 hodin na blíže nezjištěném místě v Plzni nálezem přisvojil mobilní telefon a peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Pachatel pomocí platební karty provedl v době od 24. listopadu 2018 do 14. prosince 2018 několik neoprávněných platebních transakcí po celé České republice v celkové výši 16 300 korun. Dále se pachatel pokusil o několik neoprávněných platebních transakcí v celkové výši 28 000 korun. Poškozenému byla tímto jednáním způsobena škoda v celkové výši 18 300 korun,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Policisté se případem začali zabývat a získali mimo jiné fotografie z kamerového záznamu, na kterých je zachycen podezřelý muž. „Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158,“ dodala Hokrová.