Úkol nesplněn. Viktoria je opět bez evropských pohárů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 1. říjen 2020 23:34
HBS-PLZ-Kopi-2021-1920 foto: FCVP

Chtěli ukázat, že loňské vypadnutí už v předkole Evropské ligy byla náhoda. Jenže ani letos pšenka Viktorii nekvetla. Západočeši v rozhodujícím zápase nedokázali na hřišti Hapoelu Beer Ševa vstřelit gól, sami jednou inkasovala z penalty a do základní skupiny druhé nejprestižnější soutěže se znovu nepodívají.

Hosté ze západu Čech nevstoupili do zápasu vůbec dobře a už po čtyřech minutách inkasovali, to když po nešťastném faulu Aleše Hrušky na Agudela proměnil pokutový kop Josué. Sám faulovaný měl po čtvrt hodině hry velkou šanci, tentokráte ale plzeňský gólman dobře vykopl míč nohama mimo nebezpečí. Před koncem poločasu to zkoušel z volného přímého kopu Lukáš Kalvach, jenže jeho pokus z velké vzdálenosti chytil domácí brankář. I proto šli viktoriáni do kabin za nepříznivého stavu.

Také do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili daleko lépe fotbalisté izraelského týmu. Nejprve velmi aktivní Agudelo trefil tyč, za pár vteřin v další příležitosti předvedl Hruška parádní zákrok proti střele Kabhy, jenž předtím předvedl skvělé sólo a dostal se až ke střele. V 56. minutě podržel Aleš Hruška znovu plzeňské mužstvo déle ve hře. Goldberg se dostal až před gólmana Západočechů, ten však proti domácímu bekovi skvěle vyběhl a jeho pokus vyrazil. V černo-zelené hrající viktoriáni měli příležitost po hlavičce Jana Kopice, ta však vyletěla mimo prostor tří tyčí. Plzeňané potom zapnuli na vyšší stupeň a vypracovali si i další možnosti ke vstřelení kýženého vyrovnávacího gólu. Nejdříve Levita vyrazil střelu Buchy před Aleše Čermáka, ten ale nedokázal propasírovat balon do sítě. V následné šanci si však svěřenci Adriana Guľy mohli znovu oddychnout, protože hráči Beer Ševy po střele Acolatseho podruhé v zápase trefili tyč.

Sen viktoriánů se nakonec rozplynul. Vítězství Beer Ševy 1:0 rozhodl jedinou brankou duelu hned zkraje Josué z penalty. Plzeň se tak podruhé v řadě nepodívá do jedné z evropských základních skupin.