Udělejte si doma pořádek. Zbavte se kovového odpadu

Kovošrot Sudová Rokycany

Kovový šrot – to je široké spektrum věcí a zařízení, která se ekologicky upravují a zpracovávají podle kvality a velikosti. Mezi kovový odpad patří i barevné kovy jako např. měď, mosaz, hliník, zinek, olovo a podobně. Nejčastěji recyklované kovy jsou ocel a hliník, ale také ostatní kovy včetně zlata, stříbra, litiny, olova, měď a platiny jsou recyklovány.

Veškerý kovový šrot, který vám doma překáží a zabírá místo, je možné nechat ekologicky zlikvidovat. Stačí se obrátit na správnou firmu, která vám navíc i zaplatí.

Co říká zákon ?

Česká republika patří mezi velmi vyspělé země v oblasti sběru kovových odpadů. Novela Zákona o odpadech č. 229/2014 Sb. zavedla povinné a plošné třídění kovových odpadů ve městech a obcích. Od 1. 3. 2015 již není možné vyplácet za odebrané kovy od fyzických osob hotové peníze. Tento krok si klade za cíl snížit nekontrolovatelný tok kradených materiálů. Podle vyhlášky č. 383/2001 Sb. je zakázáno přijímat do výkupu předměty, mající povahu díla uměleckého, pietního, části průmyslového nebo obecně prospěšného zařízení.

Kam se starým kovovým odpadem?

Kovošrot Sudová Rokycany se zaměřuje na výkup železa a barevných kovů. Kovový odpad nesmí obsahovat zdraví škodlivé látky, výbušné látky, látky vyzařující nebezpečné záření, předměty s uzavřenými dutinami. Vykupovaný šrot smí obsahovat viditelné stopy oleje, olejových emulzí, mazadla či vazelíny v zanedbatelném množství, takže nebude odkapávat. Kovošrot Sudová vykupuje také autobaterie. Nevyhazujte je v žádném případě do kontejneru nebo dokonce do volné přírody. Autobaterie obsahují elektrolyt, gelové náplně, louh a mnoho dalších nebezpečných náplní. Tyto náplně mohou z autobaterie vytékat a můžete tak ohrozit životní prostředí.

Pokud máte problém s odvozem většího množství, objednejte si ho. Zavolejte nebo pošlete email do Kovošrotu Sudová a domluvte si odvoz a výkup šrotu nebo autobaterií.

Výkup surovin Sudová

Zeyerova 1296 (u Kovohutí), 337 01 Rokycany

Provozní doba: Po – Pá: 8:00 – 17:00, sobota: 8:00 – 12:00

mobil: 731 455 623, email: firma@kovosrotsudova.com

Zajímavá čísla:

  • V roce 2007 se na území ČR vykoupilo přes 3,5 milionu tun železného šrotu.
  • Ve stejném roce se u nás vykoupilo 150 tisíc tun barevných kovů, z toho jsme 130 000 tun exportovali.
  • Jen v ČR je roční poptávka po 10 tunách zlata, 150 tunách stříbra, 8 tunách platiny a třeba 4 tunách palladia. Tyto kovy potřebuje šperkařský, elektronický průmysl, automobilový průmysl o chemický průmysl, sklářství či lékařství a mincovnictví.