Aktualizováno: Muž sražený tramvají zemřel

Aktualizováno 11:50 Všechny záchranné složky zasahovaly ve středu po 7. hodině v Sirkové ulici u hlavního vlakového nádraží v Plzni. „Došlo ke střetu tramvaje s jednou osobou,“ potvrdila krajská záchranářka Andrea Divišová. O mužův život bojovali na místě lékaři i hasiči, v nemocnici pak lékaři. Nakonec ale marně.

„Z místa transportujeme muže ročník 1972 v kritickém stavu se zajištěnými dýchacími cestami na urgentní příjem FN Plzeň,“ dodala později Divišová. Podle záchranářů s resuscitací výrazně pomáhali i hasiči. „Děkujeme jim za skvělou spolupráci,“ doplnil Martin Brejcha ze Záchranné služby Plzeňského kraje. I přes veškerou možnou péči muž v nemocnici zemřel.

Tramvaj, která jela ze Slovan směrem do centra města, řídila osmatřicetiletá řidička. „Dechová zkouška u ní vyloučila požití alkoholu. Okolnostmi nehody se dál zabývá policie,“ podotkla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Podle dopravních podniků musel být provoz linek číslo 1 a 2 v místě nehody v obou směrech zastaven. Více než půl hodiny linky 1 a 2 z Bolevce a Skvrňan jezdily pouze do zastávky Náměstí Republiky odkud pokračovaly zpět. V opačném směru pak pendlovaly autobusy. V 7:51 se podařilo spoje obnovit. „Nějakou dobu bude docházet k nepravidelnostem v jízdních řádech,“ doplnily podniky.

Foto: HZS Pk