Hasiči už druhý den bojují s požárem Chotíkovského lesa

foto: M. Osvaldová

Aktualizováno 23. dubna 08:58 Aktuálně 13 jednotek hasičů zasahuje u požáru Chotíkovského lesa nedaleko vrchu Krkavec za Košutkou. Požár, který vypukl v pondělí odpoledne, se rychle šířil, hasiči tak povolali na pomoc vrtulník. Podle mluvčího hasičů Petra Poncara zůstaly na místě jednotky přes noc, ráno se pak prostřídali a řeší další postup.

Podle prvního odhadu byl původně požár rozsáhlý 100 x 100 metrů, později se ale výrazně rozšířil. „Aktuálně hoří na ploše 600 x 200 metrů, byla podána žádost o vrtulník s dronem,“ upřesnil kolem 16:30 Petr Poncar s tím, že se požár šíří i do korun stromů.

Před 18. hodinou se jednotkám podařilo zvládnout plamenné hoření a korunový požár. „Hoří kolem kóty 452 a pramene Boleveckého potoka. Jde o přibližně 6 hektarů, pokud se to potvrdí, může být škoda až milion korun,“ dodal Poncar. Podle jeho slov se týká o letošní největší požár lesního porostu v kraji.

Jednotky na místě zůstávaly přes noc. „V 8 hodin se prostřídají a řeší další postup. Občas se požár lokálně objevuje na různých místech, nicméně je lokalizován,“ dodal v úterý po půl 8 Poncar. Později doplnil, že se prohašuje hrabanka do hloubky.