U Nýřan se budou vyrábět izolace palubních desek

Panattoni Park Pilsen West u Nýřan

Rychlá expanze Panattoni Parku Pilsen West u Nýřan na Plzeňsku pokračuje. Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe zde vybudoval v krátké době již pátou halu o velikosti přes 13 000 m2 a její polovinu předal nájemci, společnosti International Automotive Components (IAC). Přední světový dodavatel automobilových interiérů bude v novém závodě vyrábět izolace palubní desky a vytvoří v regionu 60 nových pracovních míst pro kmenové zaměstnance.

Panattoni Park Stříbro

„Rozšiřujeme klientské portfolio o   významného dodavatele. Již teď mohu prozradit, že s IAC jsme podepsali smlouvu na výstavbu další haly v jiné lokalitě. Moc nás těší, že tímto pomáháme rozvíjet nejdůležitější sektor českého průmyslu,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Plzeňský region se v poslední době stává high-tech výrobním centrem České republiky s rostoucí koncentrací dodavatelů z oblasti automobilového a strojního průmyslu. Panattoni Park Pilsen West se vyznačuje dostatkem kvalifikované pracovní síly a vynikající dopravní infrastrukturou, která disponuje přímým napojením na evropskou dálniční i železniční síť.

Velmi oceňuji flexibilitu Panattoni Europe a ochotu vyjít vstříc našim specifickým požadavkům během výstavby. V nových prostorách budeme aplikovat speciální technologii vypěňování, což vyžadovalo zvláštní povolení a odpovídající připravenost budovy na instalace technologií,“ říká Zdeněk Fait, General Manager IAC pro Českou republiku.