U městské Plovárny se povalovaly popsané zkumavky s biologickým materiálem

foto: TV ZAK

U řeky blízko Plovárny v Plzni byly v úterý odpoledne i dnes v dopoledních hodinách nalezeny popsané zkumavky s biologickým materiálem. Celý případ aktuálně řeší policisté.

foto: TV ZAK

Nález zkumavek s krví byl na linku městské policie nahlášen poprvé ve středu odpoledne. „Přijali jsme oznámení, že se u řeky nachází biologický materiál ve zkumavkách,“ potvrdila mluvčí strážníků Jana Pužmanová s tím, že na místo byli následně povoláni i státní policisté.

Tím ale celý případ neskončil. Štáb TV ZAK se dnes dopoledne vydal na místo a objevil další zkumavky s krví i močí. Na nich byla napsaná jména i rodná čísla pacientů. Na místo tak opět zamířila hlídka státní policie. „Zajistili jsme místo a biologický materiál jsme odvezli. Zjišťujeme, odkud se tam dostal a jestli to způsobilo nějakou újmu u osob, o jejich vzorky se jednalo.

Odkud vzorky pocházejí, není prozatím jasné. Mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Gabriela Levorová vyvrátila, že by se mohlo jednat o jejich zkumavky. „Jsme přesvědčeni, že nalezené ampule nepochází z Fakultní nemocnice Plzeň. Používáme jiný formát identifikace pacienta, než je vidět na fotografiích zveřejněných na internetu. Sběr nebezpečného odpadu probíhá podle přísných bezpečnostních kritérií a likvidaci zajišťuje externí firma,“ doplnila.