U Holýšova hořel les. Policisté pátrají po muži, který byl svědkem požáru

ilustrační foto

Policisté pátrají po svědkovi požáru v lese mezi obcemi Chocomyšl a Chudenice. Důležitou osobou by měl být starší muž okolo 60 let, který přijel modrým vozidlem a požár oznámil místnímu občanu obce Chocomyšl. Ten pak hlásil požár policii. 

„Policisté Obvodního oddělení Holýšov dne 25. dubna 2019 ve 21:04 přijali oznámení o požáru v lesním masivu mezi obcemi Chocomyšl a Chudenice. Svědkem měl být starší muž ve věku zhruba 60 let, který přijel modrým vozidlem a požár oznámil místnímu občanu obce Chocomyšl, u jehož domu zastavil a vystoupil z vozidla. Sdělil mu, že za obcí Chocomyšl u silnice někdo založil oheň. Svědek měl společně se svojí manželkou oheň ušlapat a v ohništi poté najít pevný podpalovač. Kus pevného podpalovače mu zároveň předal,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Holýšovští policisté případ po ohledání místa požáru šetří jako přestupek o požární ochraně a obracejí se na veřejnost, hlavně na výše uvedeného svědka, aby se přihlásil osobně na Obvodní oddělení Holýšov a poskytl policistům relevantní informace o této události.