Týden v Kině Beseda: Tlumočník Menzel, nová česká komedie i romantický balet

Tlumočník

Rasmus Mariu poznal na party a prvotní flirt nabral rychlý spád. Než se rozkoukal, Maria bydlí v jeho bytě a po malých krůčcích si podmaňuje jeho životní prostor. Film Potvora můžete vidět v Besedě 9. května od 19:15.

10. 5. 17:00 – Tlumočník

Hlavními hrdiny svérázné road movie Tlumočník jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti. Přijďte zhlédnout příběh muže, který bere na výlet syna esesáka, jenž nechal zastřelit jeho rodiče. Senioři mají na tuto projekci zvýhodněné vstupné pouze 69 korun.

10. 5. 19:15 – Měsíc Jupitera

Napínavý thriller z blízké budoucnosti vypráví příběh uprchlíka, který po zásahu policejní kulkou zjistí, že umí létat. Nepravděpodobný superhrdina v lidech probouzí strach i touhu po penězích a v podmanivých kulisách Budapešti se začíná schylovat k přestřelkám a automobilovým honičkám.

Dvě nevěsty a jedna svatba

11. 5. 18:00 – Dvě nevěsty a jedna svatba

Typická městská single Anna Polívková pracuje jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Ester Geislerová už toho pravého našla a plánuje svatbu. Když Marie přijíždí do rodné vesničky, potká svou dávnou lásku Jaroslava Plesla. Jenže on je právě snoubencem její sestry…

12. 5. 14:30 – Králíček Petr

Rebelský Králíček Petr žije veselý bezstarostný život spolu s ostatními zvířátky na farmě. Nový majitel statku se však o svůj životní prostor dělit nemíní – a už vůbec ne se zvířaty. A tak začíná bizarní válka o teritorium – mezi ním a obyvateli zahrady.

13. 5. 15:45 – Giselle

Romantický balet o dívkách, které se po smrti stanou vílami a utancovávají pocestné k smrti. V hlavních rolích nadpozemská Světlana Zacharova, Sergej Polunin a Jekaterina Šipulina.