Týden v Kině Beseda: Oscarové billboardy, Tátova volha i dokument o Manic Street Preachers

Tátova volha

Mildred Haynes zavraždili dceru Angelu. Vyšetřování vraždy se táhne, a tak se Mildred rozhodne jednat. Na příjezdu do města, kde žije, umístí tři billboardy s velmi kontroverzními vzkazy pro šéfa místní policie. Když se do věci vloží jeho zástupce Dixon se zálibou v násilí, bitva mezi Mildred a ebbingskou rukou zákona se rozhoří naplno. Film získal čtyři Zlaté glóby včetně ceny nejvýznamnější, a to ceny za nejlepší film. Snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem můžete vidět v Kině Beseda ve středu 4. dubna od 19:15.

Prezident Blaník

5. 4. 17:00 – Prezident Blaník

Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu. V kampani slíbil máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i 100 000 podpisů. Žížala to ale zvrtal a nedoručil včas podpisové archy na Ministerstvo vnitra. Tonda Blaník se ale nevzdává a pokračuje ve snaze zachránit českou zemi.

5. 4. 19:15 – Terra Masonica

Unikátní dokumentární snímek vznikl při příležitosti 300 let od zrodu svobodného zednářství. Moderním a vizuálně atraktivním způsobem dává nahlédnout pootevřenými dveřmi do skrytého světa svobodných zednářů.

6. 4. 18:00 a 20:00 – Tátova volha

Film je příběhem dcery (T. Vilhelmová) a matky (E. Balzerová), které se ve Volze Gaz 21 vydají na cestu po bývalých milenkách svého otce a manžela, aby zjistily, zda před nimi neskrýval nemanželského syna. Nová tragikomedie J. Vejdělka.

8. 4. 15:45 – Plameny Paříže

Plameny Paříže jsou dramatickým baletem o dvou dějstvích s historickým námětem z Velké francouzské revoluce na hudbu ruského skladatele Borise Asafjeva.

8. 4. 19:00 – Manic Street Preachers: No Manifesto

V roce 1991 se na britské hudební scéně objevila kapela s podivným jménem Manic Street Preachers. Prohlásili, že vydají jednu desku, prodají 16 milionů kusů a pak se rozpadnou. O čtvrtstoletí, mnoho desek plných hitů a jednoho záhadně zmizelého člena kapely později, jsou stále tady.