Týden v Kině Beseda: Kočka z londýnského West Endu, baťovská města i Gauguin na Tahiti

Gauguin

Mistrovský kus klasika amerického moderního dramatu 20. století Tennessee Williamse v produkci divadla Young Vic se v létě 2017 hrál v divadle Apollo na londýnském West Endu. Ve „vzrušujícím revivalu“ si zahrály filmové hvězdy Sienna Miller, Jack O’Connell a Colm Meany. Snímek Kočka na rozpálené plechové střeše můžete vidět v pondělí v Kině Beseda od 18 hodin.

30. 5. 19:15 – Gauguin

Rok 1891. Gauguin se usazuje na Tahiti. Chce malovat v divočině, zcela svobodně, daleko od morálních, politických a estetických kódů civilizované Evropy. Vydává se do džungle, potýká se se samotou, chudobou a nemocí. Ale také poznává Tehuru, která se stane jeho ženou a modelem pro jeho nejlepší obrazy.

31. 5. 17:00 – Batalives: Baťovské životy

Všichni žijeme v jednom městě, jen na jiném konci světa. Fenomén Baťovských měst, která svého času vznikala po celém světě podle svého zlínského vzoru, ožije v dokumentu „Batalives: Baťovské životy“. Film přinese současné příběhy z pěti takových měst na třech kontinentech a tvůrci slibují hravý přístup, nadhled a vtip. Zvýhodněné vstupné pro seniory 69 korun.

31. 5. 19:15 – Psí ostrov

Wes Anderson přichází s dalším animovaným filmem, v němž opět jednu z hlavních rolí hrají zvířátka. Tentokráte to jsou pejsci, které starosta města Megasaki kvůli psí chřipce odsoudí k vyhnanství na opuštěném ostrově plném odpadků. Naštěstí se za nimi vydává Atari, chlapec, který chce zachránit svého ztraceného čtyřnohého přítele. Postupně při tom odhalí děsivé spiknutí.