Týden v Kině Beseda: Hledání Stalinova nástupce i démonický hastrman Karla Dobrého

Hastrman / foto: filmhastrman.cz

„Někoho v téhle místnosti unesou a vy musíte najít pachatele.“ – na začátku večera je tato jednoduchá věta…a pak se rozjíždí akce, kdy nebudete vědět, čemu vlastně věřit. Jedná se jen o další zábavný večer s přáteli, anebo jsou ti lupiči i federální agenti skuteční? Film Noční hra můžete vidět v Kině Beseda dnes od 19:15.

2. 5. 19:15 – Ztratili jsme Stalina

5. března 1953 umírá Josef Stalin a okamžitě vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Černá komedie dokonale zesměšňuje šílený komunistický režim a nejabsurdnější na tom je, že téměř vše v tomto filmu je založeno na skutečných událostech.

Tři billboardy kousek za Ebbingem

3. 5. 19:15 – Tři billboardy kousek za Ebbingem

Je to už několik měsíců a vrah její dcery stále není dopaden. A tak zoufalá Mildred udělá zoufalý krok – pronajme si tři billboardy, které vedou směrem k jejímu městu, a napíše na ně vzkaz místnímu policejnímu šéfovi…a věci se konečně dají do pohybu, i když ne tak, jak si Mildred představovala.

4. 5. 18:00 a 20:00 – Hastrman

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus (Karel Dobrý), jehož láska k venkovské dívce Katynce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí.