Týden legend v KD Šeříková: Vladimír Mišík, Visací zámek i Ozzy Osbourne Revival a Halford

Visací zámek

Uprostřed dubna prožije KD Šeříková týden legend, a vy můžete také. Na pódiu se vystřídají rockoví, punkoví a metaloví matadoři. Týden odstartuje Vladimír Mišík, následuje punkové spojení Visací zámek a S.P.S., a jestli po nich z pódia ještě něco zbude, postaví se na něj den poté Ozzy Osbourne Revival a Halford Revival.

Jamie Marshall

KD Šeříková v Plzni poctí svou přítomností česká žijící legenda – 11. dubna přijede Vladimír Mišík. Další z nezapomenutelných koncertních večerů tedy připraví rocker, vynikající muzikant a interpret mnoha hitů, které sahají dál než za první plán. A i po více než 40 letech koncertuje Vladimír Mišík s kapelou ETC. Hostem večera budou Jamie Marshall & The Amplified Acoustic Band. Písničkář Jamie Marshall z Velké Británie společně se třemi výbornými českými muzikanty tvoří originální uskupení, ve kterém se mísí vlivy blues, folku a soulu.

12. dubna se KD Šeříková otřese v základech. Přijedou ho zbořit punkáči Visací zámek, kterým bude zdatně sekundovat S.P.S. Dnes již sedmatřicetiletá legendární parta kolem zpěváka Honyho Hauberta a Michala „Pixiess“ Pixy stvořila v českém hudebním prostředí fenomén, ke kterému se dnes odkazují i mnohem mladší kapely. S.P.S. („Snížená pracovní schopnost“) je česká punková kapela, jejíž hudba vychází z klasiky jako The Clash, Sex Pistols, Dead Kennedys či The Exploited. Texty jsou většinou politicky angažované, reagují na aktuální společenské dění. Přijďte také zjistit, co je vlastně „známka punku“!

Ozzy revival

Kdo z nás netřepal hlavou při dunivých i řezavých tónech „otce heavy metalu“, Ozzyho Osbourna, valících se z přehrávače. A kdo z nás si aspoň občas neoblékne černou koženou bundu s cvočky jako Rob Halford. 13. dubna můžete v podobném duchu prožít celý večer. Ozzy Osbourne Revival skládá poctu britské ikoně věrohodným zpěvem a vzezřením frontmana i muzikantským uměním a zvukem kapely. Repertoár tvoří skladby ze sólové dráhy Ozzyho, ale i ze slavného období, kdy Ozzy stál v čele Black Sabbath. Halford Revival je poctou sólovému projektu zpěváka Roba Halforda, známého především z Judas Priest. Pokované kostýmy, dokonale zvládnuté detaily pohybů i výrazu tváře a hlavně působivý zpěv frontmana jsou tím, co dělá Halford Revival výjimečným na naší scéně. Playlist se skládá z největších hitů jak z období Fight, tak Judas Priest a především z nejnovější tvorby skupiny Halford.