Tuzex či kino Moskva. Výročí sametové revoluce připomínají Retro procházky Plzní

foto: Plzeň Turismus

Večerní tematické prohlídky se na letní sezonu vrátily do historického centra Plzně. Letošní novinkou je u příležitosti oslav 30 let od sametové revoluce Retro procházka. 

Průvodci se zaměří na to, jak se v Plzni žilo a jak vypadala v době socialismu. Prohlídky si užijí jak pamětníci, tak mladší účastníci. Už jenom to, jak se změnily názvy ulic, zajímavě mapuje historii.

Účastníci Retro procházky Plzní se spolu s průvodci vrátí do doby, kdy se na vstupenky do kina Moskva stály fronty, v Plzni neexistovala žádná Americká třída a luxusní zboží včetně džínů se dalo koupit za bony jenom v TUZEXu. Při procházce Františkánskou ulicí se dozvědí, že ve zdech františkánského kláštera kdysi sídlila Mototechna, řeznictví nebo holičství. Mluvit se bude také o tom, jak se Plzeň od Sametové revoluce změnila.

Vstupenky na všechny prohlídkové okruhy včetně letošní novinky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online prostřednictvím Plzeňské vstupenky. Všechny prohlídky začínají před infocentrem na náměstí Republiky 41.

Termíny prohlídek

  • Retro procházka Plzní: 13 a 20.7., 31.8., 14.9.