Plzeňský turnaj v pIškQworkách ovládli borci z Tachova

oblastní kolo v pIšQworkách

Na Gymnáziu Plzeň na Mikulášském náměstí se ve středu 7.11. odehrálo okresní kolo turnaje ve známé hře piškvorky, která je pro účely tohoto tradičního turnaje nazvána pIšQorky. Krajská kola proběhnou na konci listopadu, Grandfinále se koná v Brně 7. prosince.

Ve svých skupinách už od začátku plzeňského turnaje dominovaly týmy z pořadatelské školy BERUŠKY a PAX VOBIS. Pozadu nezůstali ani pišqworkoví veteráni ze SPŠE, kteří postavili dva velmi úspěšné týmy, kteří s nováčky z Tachova neměly slitování. Konkurence byla veliká, a přestože týmy BOMBARĎÁCI, DĚTI Z VESMÍRU, HORNÍCI A KAMARÁDI NA TAHU odvedly skvělé výkony, nakonec byly ve skupině vyřazeni.

This slideshow requires JavaScript.

Do pavouka se probojovaly týmy ze SPŠE a Gymnázia Plzeň, dále pak tým ULTRAMEGASEXYBORCŮ, kteří se nenápadně protlačili skupinou až na postup, MASARYČKA 2 ze ZŠ TGM a rovněž oba týmy ze střední školy v Rokycanech-BLUE CROSS a RED WHEEL. V druhém kole pavouka bojovali proti sobě PAX VOBIS a BERUŠKY. Zápas byl velmi těsný a muselo dojít i na rozhodující duel, ve kterém zazářil kapitán BERUŠEK, čímž favorita soutěže-PAX VOBIS shodil na boj o třetí místo.

Do finále se mezitím prokousal i tým ULTRAMEGASEXYBORCŮ, který nakonec porazil Berušky 14:6 a stal se
tak vítězem celého turnaje. Borci si odnesli svůj pohár, deskovou hru a poukaz na únikovou hru.

1 místo: Ultramegasexyborci: Lucie Kovářová, Jáchym Zosinčuk, Šárka Turnerová, Martin Všetička,Tonda Hoang