Tunel Valík čeká modernizace, řidiče prozměnu omezení

Tunel Valík / ilustrační foto: Jarba

Z důvodu rekonstrukce bude od páteční 22. hodiny omezen provoz v tunelu Valík na dálnici D5, když se uzavře tubus tunelu ve směru jízdy na Rozvadov. Kompletní rekonstrukce skončí 9. září. Valík bude prvním tunelem s povoleným rychlostním limitem 100 km/hodinu. Zatím se v dálničních tunelech může jezdit maximálně 80 km/hodinu.

Provoz na Rozvadov bude od 22. hodin sveden do protisměru. Pro každý směr jízdy tak bude vyhrazen v tunelu Valík v tubusu ve směru jízdy na Prahu jeden jízdní pruh.

S úplnou uzavírkou dálničního tunelu Valík by pak následně měli řidiči počítat v době od 27. července od 12 hodin do 28. července do 16 hodin. Objízdná trasa je plánována tak, že řidiči, kteří pojedou ve směru jízdy na Rozvadov, sjedou z dálnice D5 na Exitu 73, pojedou po silnici II/180 a následně I/27 a na D5 se zpět napojí na  Exitu 80. Pro řidiče jedoucí ve směru jízdy na Prahu platí objízdná trasa v opačném pořadí.

Od 28. července od 16 hodin do 6. září do 22 hodin je plánované zprovoznění jedné z tubusové části tunelu, směr vedoucí ve směru jízdy z Rozvadova na Prahu bude i nadále v tomto termínu zcela uzavřen. V tomto případě provoz bude sveden do protisměru, čili provoz bude zachován v tubusu ve směru jízdy na Rozvadov.

Poslední kompletní uzavírka dálničního tunelu Valík je pak plánována od 6. září od 22 hodin do 9. září do 6 hodin, kdy bude provoz směrován přes objízdné trasy.

„Dopravní policisté z dálničního oddělení Svojkovice budou v následujících dnech věnovat dopravě v tomto úseku zvýšenou pozornost, a to zejména s ohledem na to, aby byla zachována bezpečnost silničního provozu. Řidiče upozorňujeme na respektování dopravního značení a na zvýšenou hustotu silničního provozu. Zároveň žádáme, aby řidiči projížděli tímto úsekem s maximální opatrností, plně se věnovali řízení a byli ohleduplní k ostatním, a předešli tak dalším případným komplikacím, které by provoz v tomto místě ještě více ztížily,“ dodala policejní mluvčí Pavla Burešová.