Tři špejle v barvách trikolóry – tři pilíře demokracie

Projekt "Tři špejle", ilustrační foto: prohnuti.cz

Celorepublikový happening (nejen) k 17. listopadu  se uskuteční  v pondělí 13. listopadu  od 6 do 9 hodin ráno   na různých místech  po celé republice, kde se objeví ve velkém množství „Tři špejle“  v barvách trikolory. Symbolizují tři pilíře demokracie. Jsou připomínkou boje za demokracii minulých generací a zároveň symbolem současného usilování o zachování a rozvoj svobodné a sebevědomé společnosti.

Symbol vznikl na Plzeňsku v rámci aktivit skupiny pro)(hnutí a spontánně se šíří do dalších krajů. Oficiálně bude představen široké veřejnosti 13. listopadu odpoledne   v Praze na  konferenci Festivalu svobody.  V pátek 17. listopadu budou několikametrové „Tři špejle“ stát i na Václavském náměstí v rámci Koncertu pro budoucnost.

V Plzeňském kraji se symbol “Tří špejlí” objeví rozestavěný už ráno 13. listopadu mimo jiné u Pomníku osvobození americkou armádou ve Stříbře, na Náměstí T. G. Masaryka v Plzni či na Náměstí Republiky v Tachově, kde bude  v 9:00 hodin  k dispozici Elva Frouz – iniciátor pro)(hnutí.