Tři nové silniční stavby slouží od pátku motoristům v Plzni

Motoristé už mohou nově používat zhruba 1120 metrů měřící přeložku Domažlické třídy, která je zároveň silnicí I/26. Její součástí je také most přes železniční trať Plzeň – Domažlice a kruhová křižovatka.

Motoristé radujte se, od dnešního dne máte k dispozici hned tři nové silniční stavby v ulicích Plzně. Zhruba 1120 metrů měřící přeložku Domažlické třídy, která je zároveň silnicí I/26. Její součástí je také most přes železniční trať Plzeň – Domažlice a kruhová křižovatka. První řidiči po nich projeli úderem desáté hodiny.

„Silniční objekty vznikly v rámci velké rekonstrukce plzeňského železničního uzlu. Díky mostu zmizel i poslední železniční přejezd na této frekventované silnici ve městě, takže trať už Domažlickou třídu nepřetíná,“ říká Pavel Brůžek ze společnosti Swietelsky, která stavbu realizovala.

Silnice se napřímila, neboť v tomto úseku ji ustoupilo i několik budov, nová kruhová křižovatka zase zlepšuje napojení do areálu Škody a most nadále umožní spojení trolejbusy až na Borská pole i budoucí elektrifikaci železniční trati.

Bezprostředně po otevření silničních staveb začal stavbaři pracovat na přeložce části domažlické železniční trati do nové polohy. Na ní vznikne nová bezbariérová železniční zastávka Plzeň – Skvrňany.