Tři králové v Plzni: Netradiční trojice či speciální tramvaj

foto: V. Čermák

Stejně jako v loňském roce vzal na sebe i letos roli Baltazara bývalý primátor a nyní radní města Plzně pro bezpečnost Martin Zrzavecký. Spolu s biskupem Diecéze plzeňské Tomášem Holubem a hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem vyšli z radnice jako tři králové na svoji pouť městem.

Během dne navštívili Západočeskou univerzitu, Škodu Doosan, Plzeňský Prazdroj i další místa. Doprovod jim dělali malí zpěváci z Dětského pěveckého sboru Jiřičky Plzeň.

Po Plzni v úterý také jezdila speciální Tříkrálová tramvaj. Vyzdobený vůz plný koledníků jste mohli potkat po celý den od 10 do 17 hodin. Vůz zastavoval na všech zastávkách, jízdné bylo zdarma a cestování zpříjemnili pozvaní hudebníci, například dopoledne to byli Petr Vrobel a Jiří Kříž, v průběhu dne pak další. Připojil se i emeritní biskup František Radkovský, který zahrál na kytaru, zazpíval a poskytl bezpočet rozhovorů.

Další fotografie si můžete ve fotogalerii  s názvem  >>> „Tříkrálová tramvaj“ prohlédnout zde.

Výtěžek z Tříkrálové sbírky opět pomůže sociálním službám i jednotlivcům v plzeňské diecézi. Z vykoledovaných peněz zůstává 65 procent v místě výběru, dalších 15 podpoří projekty v rámci plzeňské diecéze, 10 procent jde na humanitární pomoc v zahraničí, pět procent zůstává na centrální úrovni Charity České republiky a pět procent je určeno na režii sbírky. V roce 2018 vynesla Tříkrálová sbírka v plzeňské diecézi celkem 5,037 milionu korun. Koledníci vybírali do 1168 kasiček. Celostátní akci, která potrvá do 14. ledna, pořádá Charita České republiky.

autor videa: V. Čermák