Trhy společně s pivním festivalem

Zítra, v sobotu 14. května, se v Sušici uskuteční první letošní farmářský trh. Stejně jako v minulých letech nabídnou regionální producenti své produkty na sušickém náměstí. Trh zpestří soutěž o nejlepší regionální pivo, která je uspořádána i v rámci pivního festivalu, který na farmářské trhy odpoledne naváže a bude pokračovat až do pozdních hodin. Návštěvníkům zahraje dechová kapela Solovačka.

Květnové sušické trhy zákazníkům nabídnou široký sortiment regionálních produktů: maso, mléčné výrobky, pečivo, ovoce, zeleninu, med, vejce i regionální piva. Chybět nebude koření, pochoutky z Pošumaví a třeba i dekorace. Trhy se konají od 8:00 do 13:00 hodin.

„Očekáváme, že o farmářské trhy bude opět velký zájem. V loňských letech se návštěvnost každé akce pohybovala kolem tisícovky lidí. Sušické trhy vyhledávají nejen místní občané, ale i výletníci ze Šumavy, kteří chtějí nakoupit čerstvé potraviny. Naším cílem je neustále rozšiřovat nabídku především regionálních výrobků a udržet dobrou pověst trhů, kde zákazníci dostanou pouze čerstvé, kvalitní a české potraviny,“ uvádí organizátor Tomáš Zelený.

Součástí trhů budou pravidelně tématicky zaměřené soutěže. „V porotě mohou zasednout i návštěvníci akce,“ dodává Tomáš Zelený s tím, že v loňském roce se s velkým úspěchem setkaly například soutěže o nejlepší šumavskou bramborovou polévku, řízek či jitrnici.  Další farmářské trhy se v Sušici uskuteční 11. června, 9. července, 6. srpna, 17. září a 15. října.