Trenér Vrby: Slavia udělala obrovský krok k titulu, ale rozhodnuto není

foto: FCVP

Ve druhém kole nadstavbové Skupiny o titul prohrála Viktoria v pražském Edenu 1:3, ačkoliv ještě do 80. minuty platil bezbrankový stav. „Je nezpochybnitelné, že Slavia udělala obrovský krok k titulu,“ tuší trenér Plzně Pavel Vrba.

foto: FCVP

„Potkaly se týmy, kterým hodně záleželo na výsledku. Čekalo se na chybu a na první gól, ten se nám bohužel nepodařilo vstřelit,“ litoval Vrba neproměněných příležitostí Kovaříka (tyč), Beauguela či nevyužitého brejku 4 na 2. „Do té doby to bylo bez vyložených šancí, ale pak Slavia zahrála úžasně nabídnutou situaci a šla do vedení 1:0. Pak přidala druhou branku a třetí z brejkové situace, kdy jsme ztratili míč po standardní situaci. Góly byly takové, jaké byly a já si myslím, že zápas odpovídal postavení týmů v tabulce. Atmosféra byla úžasná,“ doplnil kouč.

Do konce nadstavbové části zbývají tři kola. „Udělala obrovský krok k titulu. Nechtěl bych říkat, že je rozhodnuto, protože ve hře je stále devět bodů, ale Slavia má obrovský náskok, to je nezpochybnitelné,“ uznal trenér Plzně.

Nejvíce ho po konci mrzelo, že jeho svěřenci nevstřelili první branku. „Tyto zápasy podobné situace rozhodují. Kdybychom dali první gól, možná by to dopadlo jinak. Ale na možná se nehraje. Slavia zkrátka vyhrála 3:1, to je holý fakt,“ řekl Pavel Vrba.