Trenér Vrba před duelem s Bohemians: Musíme proměnit šance

foto: FCVP

Po reprezentační přestávce se Doosan Arena opět chystá na ligový duel. V neděli od 17:30 čeká Viktorku zápas s pražskými Bohemians 1905. „Doma musíme vyhrávat,“ má jasno trenér Pavel Vrba.

Do nedělního duelu s pražským soupeřem vstoupí viktoriáni po dvoutýdenní ligové přestávce. Na sraz reprezentací příliš hráčů z Pzně necestovalo, tým tedy trénoval prakticky v kompletním složení. „Mohli jme být pospolu, dobře potrénovat a doufám, že jsme se na závěrečnou část ligy připravili dobře,“ pochvaluje si trenér Pavel Vrba, jenž se netají tím, že pauza přišla týmu vhod. Nyní je však důležité koukat před sebe a plně se koncentrovat právě na nedělní souboj. „Dvakrát jsme prohráli venku, nyní tedy doma prostě musíme vyhrát,“ má jasno zkušený kouč.

A jakého očekává soupeře? „Bohemka vždy hraje důsledný až urputný fotbal, myslím, že se jim venku daří více než doma. Nedávno vyhráli tři nula v Karviné, což pro ně bylo velmi důležité. Přijede soupeř, který dobře brání a je nepříjemný v brejkových a standardních situacích,“ ví Pavel Vrba.

Viktoria se před vlastními fanoušky hodlá porvat o výhru a vrátit se tak znovu na vítěznou vlnu. „Musíme z dvaadvaceti střel, které jsme měli například v Teplicích, dát více gólů. Tolik střel a všeobecně šancí jsme v poslední době neměli, bohužel jsme je ve zmíněném zápase neproměnili. Ve finální fázi musíme zachovat větší klid, musíme být přesnější. Doufám, že se nám to v domácím zápase povede,“ naznačuje kouč, že cesta k úspěchu povede přes větší klid ve finální fázi.

Přezápasový program ve fanzóně:

  • Focení s mistrovským pohárem
  • Soutěž v rychlosti střely
  • Autogramiáda Michaela Krmenčíka a Daniela Koláře (16:30 – 17:00)
  • Možnost vyzkoušet si unikátní fotbal v kleci