Trenér Vrba po výhře nad Slavií: Nedokážu si představit, že Beauguela a Kayambu nemáme

foto: FC Viktoria Plzeň

Duel dvou nejlepších celků ligy Viktoriáni zvládli na jedničku. Po gólech Chorého a Beauguela zvítězili nad lídrem ligy ze Slavie 2:0 a stáhli tak manko na čelo tabulky jen na tři body. „Je důležité, že jsme znovu na dostřel,“ řekl po zápase trenér Pavel Vrba.

foto: FCVP

Co zápas podle vás rozhodlo?
Zápas byl vyrovnaný, v prvním poločase jsme možná byli lepší. Měli jsme tam situace, z kterých jsme ještě mohli dát gól. Rozhodlo to, že jsme ve vápně měli více prostoru a více důrazu.

Berete to jako taktickou výhru? Vypadalo to, že jste Slavii dobře přečetli..
Neřekl bych, že ten zápas rozhodla taktika. Obě mužstva byla výborně připravená. Slavie sem přijela hrát fotbal, ne betonovat. V tom momentě je víc prostoru pro útočnou fázi. To nám pomohlo. Tohle je zábavnější, než když se postaví 10 lidí do vápna a jen se odkopává.

Úvodní gól původně rozhodčí neuznal. Potvrdilo ho až video. Věřil jste?
Nechci to ani řešit. Pořád se něco řeší přes video.

Jste rád, jakým způsobem jste eliminovali sílu soupeře na krajích?
Víme, že mají ofenzivní krajní obránce. Hráče jsme na to upozorňovali. Těší nás, že jsme to dobře vykrývali a Slavii jsme to ztížili. Postavení našich hráčů při spoustě momentech bylo správné. Jsem ale především rád, že jsme je dotáhli na tři body. To je hodně důležité, abychom byli na dostřel. I remíza by byla trochu složitější.

V základní jedenáctce se poprvé na jaře objevil Tomáš Chorý. Co vás k tomu vedlo?
Vycházíme z toho, že máme za 14 dní pět těžkých utkání. Choras nám na podzim strašně pomohl, nevidím, proč by neměl dostávat šanci.

Opět aktivní byl Kayamba..
Jak Beauguel, tak Kayamba byly dobré tahy. Zvýraznilo to naši ofenzivu. Nedokážu si ani představit, co by se dělo, kdybychom je neměli.

Jak důležitá je tato výhra z pohledu odvety Evropské ligy v Záhřebu?
Ve čtvrtek to bylo strašně těžké utkání. Víme, že nás čeká peklo. Určitě i fanoušci Dinama budou chtít hráče dotlačit k postupu. Jedeme se tam ale porvat o postup. Jak my, tak Slavie uděláme všechno pro to, abychom uhráli koeficient.

Potvrdil tento týden, že když jde o těžké zápasy, tak to Plzeň zvládne..
Nejen tento týden, potvrdilo to už více zápasů.