Trenér Vrba po letech přiznal: Z první Ligy mistrů jsem byl vyklepaný

foto: FC Viktoria Plzeň

Potřetí si Plzeň zahraje nejprestižnější klubovou soutěž, potřetí s trenérem Pavlem Vrbou. Plzeňský kouč v rozhovoru přiznal, jak prožíval své první zápasy v Lize mistrů či to, jaký má pohled na kouče CSKA Moskva.

foto: FCVP

Jak se těšíte na svoji třetí Ligu mistrů?
Tak samozřejmě je to nejvyšší meta, jakou můžete na klubové úrovni dosáhnout. Je úžasné, že jsme potřetí za posledních 7 let potřetí v Champions league. Je to úžasný pocit, ještě když vám dají takový los. Je těžký, ale ty týmy, s kterými hrajeme, mají své kouzlo.

Je tedy pro vás Liga mistrů tak trochu kouzelná?
Kouzelná není. Je to spíš práce navíc. Ale příjemná práce navíc. Je pravda, že když jsme se poprvé chystali na Ligu mistrů, tak jsem byl víc nervóznější. Možná už se tak neklepu.

Opravdu jste z toho byl vyklepaný?
Určitě, už jen to, že jsme tenkrát postoupili přes Kodaň, byl obrovský úspěch. Ještě, když jsme pak dostali do skupiny Barcelonu, AC Milán a Bate Borisov, tak to pro nás bylo něco úžasného. Hrozně jsme se těšili.

Mimochodem, stejný trenér jako přijel s Borisovem, přijede i teď..(trenér Goncharenko)
Je to typ Bohumila Páníka, přemýšlivý, inteligentní, má svoji tvář a myšlenku. Strašně pracovitý kluk. Kromě toho našeho zápasu mu přeju, ať je úspěšný. Je mi sympatický.

Váš zatím poslední odkoučovaný zápas v Lize mistrů před pěti lety byl proti CSKA. Napadlo vás tehdy, že se zase setkáte?
Přiznám se, že v tu dobu jsem nad tím nepřemýšlel. Možná mě napadlo, že se do Plzně jednou vrátím, i když ten rozchod nebyl úplně takový, že bychom se zezačátku objímali. Atmosféra byla trochu složitější, ale je vidět, že když chceme, tak si cestu najdeme.

Kdybyste měl jmenovat tři hráče, kteří vám z toho zápasu hodně utkvěli v paměti, kteří by to byli?
Dneska už tam z toho zápasu moc není, hodně omladili. Ale někoho řeknu. Fernandés je pravý bek, který má světové parametry. Ne nadarmo usiloval ruský svaz, aby změnil národnost. Další je pak brankář Akinfejev, zkušený gólman, který tam chytá iks let. Jeho postavení v klubu je mimořádné. Zbytek hráčů je tam spíš nově. Plus samozřejmě je třeba ještě počítat Dzagojeva.

Po CSKA přijede už do Plzně Real Madrid. Zkompletuje se tím vaše zkušenost s největšími velkokluby?
Já si myslím, že se to zkompletuje celé Plzni. Já jsem jen součást. Všem se nám zkompletují ty top mužstva. I když netvrdím, že třeba Liverpool, PSG, Manchester United, Arsenal či Juventus..no, je jich moc. Asi by bylo třeba, abychom ještě čtyřikrát nebo pětkrát postoupili, aby se to zkompletovalo. Přejme si, a to myslím opravdu vážně, aby české kluby uspěly, abychom měli co nejvyšší koeficient. Narozdíl od ligy budu přát všem českým mužstvům. A přál jsem to i Spartě.