Trenér Plzně Vrba po vydřeném vítězství: Moc chyb, ale za výhru jsem rád

foto: FCVP

Viktoria Plzeň porazila po reprezentační přestávce pražskou Bohemku 3:2. Skóre zápasu dvěma góly otevřel Jean-David Beauguel, pak ale Pražané srovnali. Výhru a zisk tří bodů pro Západočechy vystřelil v 86. minutě Tomáš Chorý.

foto: FCVP

Samotný začátek vyšel Viktorii na jedničku a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo v Doosan Aréně odehrávat drama. V 11. minutě už vedla 2:0, obě branky vstřelil francouzský útočník Beauguel. „Za dva góly jsem samozřejmě rád, ale spíše bych chtěl mluvit o zápase. Nemůže se stát, že když vedeme po poločase 2:0, dovolíme soupeři vyrovnat. Naštěstí jsme získali tři body, musíme to brát pozitivně. Ale chyby z dneška si budeme muset rozebrat a zapracovat na tom,“ měl jasno Beauguel. Na začátku druhého poločasu musel vinou zdravotního problému střídat. Jaké to pro něj bylo sledovat zbytek duelu ze střídačky? „Stresující, abych byl upřímný. Byly tam opravdu napínavé momenty, kdy třeba Řezník chytil gól, to měl soupeř fakt velkou možnost. Musíme hrát určitě lépe, ale tři body jsou hlavní,“ doplnil.

Hlavně s druhým poločasem byl hodně nespokojený kouč Pavel Vrba. „Bohemka nás donutila k chybám, my jsme je dělali a z toho vznikly ty situace. Naštěstí pro nás některé z nich neproměnila. Přiznejme si, že stoprocentních příležitostí měli více než my. Těch chyb tam bylo na můj vkus hodně. Umožňovali jsme jim to, naše rozehrávka byla komplikovaná, složitá, nebyli jsme si v ní jistí,“ mrzelo Vrbu. Přesto jeho tým dokázal vstřelit tři branky a nakonec vyhrát. „Když to porovnám se zápasem v Teplicích, kde jsme měli paradoxně více šancí, tak se k nám dnes vrátilo štěstí. Ty zápasy byly úplně opačně. Hlavně rád, že jsme se po druhé inkasované brance dokázali zvednout a zápas uhrát do vítězného konce,“ doplnil trenér Plzně.