Trenér Plzně Vrba po remíze s Číňany žehral na neproměněné šance

foto: FC Viktoria Plzeň

Na úvod španělského soustředění remizovali fotbalisté Viktorie Plzeň s čínským Wu-chanem Čuo-er. 1:1, když hlavně ve druhé půli neproměnili obrovské šance. „Utkání ale splnilo to, co jsme chtěli,“ prohlásil po zápase kouč Pavel Vrba.

foto: FCVP

„Potkali jsme se s týmem, který má jinou úroveň než soupeři, s nimiž jsme hráli doma. Herně jsme to zvládli velice dobře, ale má to jedinou vadu – ve druhém poločase jsme mohli zápas rozhodnout v náš prospěch asi ze čtyř šancí, které jsme neproměnili. Splnilo to ale přesně to, co jsme potřebovali. Zápas byl z naší strany, hlavně ve druhé půli, slušný,“ prohlásil kouč

Ve druhém poločase Západočeši nevyužili velké množství příležitostí. „Pokud jdete tři na gólmana a nedáte gól, tak je to velice zvláštní. Ale jsou to situace, které, doufám, v brzké dobře proměňovat budeme. Většina hráčů dnes odehrála 90 minut a splnilo to to, co jsme chtěli. Postupně se věci posouvají dál a doufám, že na začátku sezony budeme v plné síle a kvalitě,“ podotkl Vrba, kterého může těšit také střelecký apetit Erika Pačindy, jenž se prosadil počtvrté během čtyř zápasů. „Je samozřejmě dobře, že dává góly. Spousta hráčů měla také na noze nebo na hlavě další branku, a je škoda, že jsme už nic neproměnili,“ řekl Pavel Vrba.

Ve čtvrtek od 16:00 odehrají Plzeňané další přátelský zápas, tentokráte proti maďarskému týmu Puskás Akadémia. „Naše sestava bude odlišná, dostanou příležitost další hráči, kteří dnes nehráli nebo hráli jen 15 minut. My jsme se rozhodli, že první dva zápasy prostě budou v tomto stylu a poslední dva zápasy už proběhnou tak, abychom se připravili na soutěžní utkání,“ zakončil Pavel Vrba.