Trenér Plzně Vrba po vydřené výhře nad Baníkem přiznával: V závěru jsme měli více štěstí

ilustrační foto: FCVP

Viktoria Plzeň otočila zápas s Baníkem Ostrava a slaví další tříbodový zisk! O branky se postarali útočníci Tomáš Chorý a Jean-David Beauguel.  „Bylo to nahoru dolů, spousta situací se udála na obou stranách a obě mužstva byla podle mého názoru více do ofenzivy než defenzivy. My jsme měli v závěru více štěstí, dali vítězný gól a to o zápase rozhodlo. Pro nestranného diváka to mohlo být zajímavé utkání,“ zhodnotil duel trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Pětapadesátiletý kouč ale našel ve vítězném souboji s pátým celkem tabulky i několik nedostatků. „Měli jsme spoustu ztrát při přechodové fázi, kvůli tomu jsme umožnili Baníku, aby ten fotbal byl nahoru dolů. Myslím, že v útoku jsme měli být mnohem přesnější, důraznější a důslednější, ne tak jednoduše ztrácet balony,“ netěšilo Vrbu.

Spokojen je ale s tím, jak viktoriáni dokázali v průběhu jara zastoupit zraněného Michaela Krmenčíka, nejlepšího střelce minulé sezony. „Jsem rád, že jsme dokázali nahradit jeho góly z podzimní části soutěže a že i zbývající hráči dokáží střílet branky,“ mnul si ruce plzeňský trenér.

Západočeši si zároveň výhrou proti Baníku zajistili nejhůř druhé místo po základní části sezony. Pokud by to tak bylo i za dvě kola, znamenalo by to, že Plzeňané odehrají venku zápasy s prvním a šestým týmem tabulky. „Hrát na Spartě nebo s ní doma je velký rozdíl. Je to pro nás výhodnější i vzhledem k tomu, že určitě bude plný stadion a příjemná atmosféra. Je lepší hrát doma se třetím, čtvrtým a pátým mužstvem,“ uzavřel Vrba.