Trend střih pro rok 2015? Asymetrie!

foto: bestmoda.cz

Většina z nás si potrpí na dokonalost a jednotu. Nedokážeme si představit, že bychom si na sebe oblékli něco, co není stejnosměrné a ,,doladěné.“ Ale rok 2015 hlásí v módním prostředí – neobyčejnost. Proto právě asymetrické střihy dominují.

Velmi oblíbené jsou šaty a sukně vepředu krátké a vzadu dlouhé. Každý střih má své pro a proti. Tento typ šatů a sukní je doporučován štíhlým postavám a ženám, které rády ukazují své krásné a štíhlé nohy. Takový typ šatů a sukní pronikl i do světa elegance. Asymetrické šaty se už nenosí pouze na pochůzku po městě, ale nosí se také například svatební, které jsou tím pádem elegantní, a zároveň extravagantní.

Velkým hitem jsou také šaty, topy a trika přes jedno rameno. Takový kousek může být naprosto obyčejný, jednobarevný a přesto velmi zajímavý. Dokonale totiž vyvažuje ženskou postavu a může si jej dovolit každá žena.

Populární jsou také šaty a sukně šité do cípu. Na jedné straně jsou tedy kratší a na druhé delší. Vytváří tak dojem atypického rozparku. Dalo by se říci, že i takový asymetrický střih dokáže skrýt nedostatky a naopak podtrhnout přednosti, je tedy vhodný pro všechny typy postav. Asymetrii můžete najít také v rámci různých doplňků a šikmých zipů. Oblíbeným kouskem poslední doby jsou bundičky, tzv. křiváky.

Nikol Valešová