Tramvaje obousměrné, motoristy ale čeká další těžký víkend

foto: M. Osvaldová

V noci ze 17. na 18. října dojde ke zprovoznění tramvajové trati a k ukončení kyvadlového provozu. Ještě o nadcházejícím víkendu budou ale pokračovat práce na povrchu vozovky, a tak dojde k dalším omezením ve směru do centra.

V sobotu 20. října v době od 7:00 do 20:00 hodin bude odfrézován stávající provizorní živičný povrch. Průjezd po mostě bude zachován v průběhu prací vždy jedním jízdním pruhem.

Horší situace pak nastane v neděli. „V době od 7:00 do 20:00 hodin bude položen finální živičný povrch v celé šířce nově tříproudé vozovky a dojde k úplnému uzavření mostu pro veškerou automobilovou dopravu.  Značená objízdná trasa povede přes ulice Karlovarská, Studentská, U Velkého rybníka, Jateční, U Prazdroje, Tyršova,“ uvedl Zdeněk Kuťák, ředitel plzeňské pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Doprava v opačném směru, z centra na Lochotín, bude po oba dny fungovat bez dopravních omezení.

Důvodů pro pokládku nového finálního povrchu asfaltu na konci stavby bylo podle Kuťáka více. „Ten hlavní souvisel s požadavkem zachování provozu ve dvou (byť zúžených) jízdních pruzích po celou dobu výstavby, přičemž bylo třeba pokládat vozovku v průběhu rekonstrukce po jednotlivých částech, a různé etapy výstavby značit odlišným vodorovným dopravním značením. Již v první etapě rekonstrukce v minulém roce byl vznesen požadavek investora a policie ČR, aby byl výsledný povrch bez zbytků původního vodorovného dopravního značení – provizorní žluté a hlavně bez středové spáry v obrusné vrstvě,“ uvedl Kuťák s tím, že bez celkové uzavírky mostu pro veškerou dopravu nejde tohoto dosáhnout.